Czym wyróżnia się dozownik grawimetryczny
W przypadku tych urządzeń najważniejsza jest precyzja ich starania. Wytłaczanie tworzyw sztucznych jest albowiem procesem wymagającym najlepszego sprzętu. Proponowane dozowniki grawimetryczne przez polskiego producenta kompleksowych systemów automatyzacji procesów produkcji, to idealne rozwiązanie w przypadku produkcji folii bezbarwnej, czyli jednoskładnikowej. Proces będzie polegał jedynie na utrzymaniu właściwej grubości. Producent proponuje w tym zakresie system zawierający:
– mikroprocesorowy moduł sterujący
– 1 kanałowy moduł grawimetryczny z czujnikiem tensometrycznym
– lej zasypowy komponentu podstawowego
Jeśli natomiast do komponentu podstawowego będzie trzeba dozować dodatkowy komponent, z reguły barwnik, rozwiązaniem będą dozowniki wolumetryczne. Najważniejsze jest w takim przypadku nie tylko utrzymanie stałej grubości folii bez różnicy na gęstości zasypowe komponentu, natomiast i gwarancja jednorodnego i stałego w czasie zabarwienia folii. Producent proponuje w tym zakresie poniższy system, w skład którego wchodzą:
– mikroprocesorowy moduł sterujący
– 1 kanałowy dozownik wolumetryczny
– 1 kanałowy moduł grawimetryczny z czujnikiem tensometrycznym
– 1 dozownik barwników o wydajności od 0,1% do 9% kanału podstawowego zawierający zasobniki o pojemności 15l
– 1 kanałowy lej zasypowy komponentów podstawowych
Oferta powyższych systemów przeznaczonych do produkcji folii dostępna jest na stronie internetowej producenta, który do budowy tego typu maszyn posiada nowatorskie podejście, przez co umożliwia solidne i oszczędne rozwiązania.